Kosmetyki to doskonały pomysł na świąteczny podarunek. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jaki kosmetyk na prezent kupić (https://www.bee.pl/t/naturalne-kosmetyki-na-prezent). Jeżeli poszukujemy podarunku dla osoby z cerą tłustą i trądzikową, możemy zdecydować się na matujący krem oraz peeling i maseczkę. Najważniejsze jest jednak to, aby kosmetyki posiadały naturalny skład. Wówczas będą nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

Jaki skład powinien posiadać krem matujący na dzień?

Wybierając krem matujący na dzień, warto zwrócić uwagę na naprawdę różne kryteria. Na pewno powinien on charakteryzować się działaniem wszechstronnym. Musi bowiem nawilżać skórę, a także działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Powinien także regulować pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu cera będzie matowa. Kosmetyk na pewno musi mieć lekką, nieobciążającą skóry konsystencję. Istotne jest więc to, aby w kremie znalazły się oleje, wyciągi oraz ekstrakty pochodzenia roślinnego. Można poszukiwać w kosmetyku takich składników jak wyciąg z ruszczyka kolczastego, olejek z drzewa herbacianego czy olejek konopny. Jeśli kupujemy kosmetyk na świąteczny prezent, warto rozejrzeć się za kremami posiadającymi zapach kojarzącymi się z tym wyjątkowym czasem.

Jaki peeling i maskę wybrać?


Osoba o cerze tłustej i trądzikowej z całą pewnością ucieszy się także z peelingu oraz maseczki. Jeżeli chodzi o peeling, najlepiej postawić na ten enzymatyczny. Peelingi enzymatyczne mogą posiadać formę żelu bądź proszku, który trzeba rozmieszać z wodą bądź hydrolatem. Dzięki temu kosmetykowi cera stanie się matowa, oczyszczona i odświeżona. Jeżeli chodzi zaś o maseczki, najlepiej sprawdzą się te na bazie glinki. Może być to glinka różowa, glinka biała bądź glinka zielona. Warto także postarać się o to, aby prezent był pięknie zapakowany. Można wykorzystać do tego celu papier prezentowy, jak również specjalne pudełko czy torebkę. Wówczas osoba obdarowana jeszcze bardziej się ucieszy.